We love Gdańsk

We love Gdańsk!

Te umowne symbole trzech nadmorskich miast sprawiają, że ludzie bardzo chętnie wracają tutaj, żeby oddać się kilkudniowemu relaksowi. Dobrze jest pooddychać jodem i popatrzeć na zachody słońca. Dlaczego?

G jak Ratusz Główny

Gdańsk to nie tylko plaże i piasek, to równie piękne zabytkowe miasto. Pełne pięknych, ceglanych budowli, kolorowych kamieniczek czy dla odmiany – zielonych parków. Fontanna Neptuna z Ratuszem Głównego Miasta w tle to chyba najczęściej uwieczniany na zdjęciach zakątek Gdańska. Warto przespacerować się romantyczną ulicą Mariacką, przy której mieszczą się pracownie bursztynu. Jest to jedyna tak wyjątkowa ulica w Gdańsku, głównie za sprawą przedproży, które znajdują się przed każdą z kamienic.

D jak ulica Długa

Z niewielkiej ulicy Mariackiej przechodzi się do jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic Gdańska, czyli Długiej, która wspólnie z Długim Targiem tworzy Trakt Królewski. To właśnie tutaj znajduje się już wcześniej wspomniana, słynna XVII-wieczna fontanna Neptuna manifestująca więź miasta z morzem.

A jak Fun Arena

Nie tylko dorośli znajdą coś dla siebie to również doskonałe miejsce dla dzieci. Doskonała zabawa czeka w strefie Fun Arena – tam czekają kolejka tyrolska, gokarty, elektroniczny paintball czy park trampolin. W chłodniejsze dni, cała rodzina znajdzie tam coś dla siebie.

Ń jak….

Jarmark Dominikański, Gdańska Starówka. Tradycja Jarmarku św. Dominika sięga 1260 r., kiedy to papież Aleksander IV zezwolił gdańskim dominikanom na udzielanie studniowych odpustów w dniu święta ich założyciela. Tej religijnej ceremonii towarzyszył jarmark. Atrakcyjność imprezy wynika z połączenia oferty handlowej - starocie, antyki, wyroby artystyczne, rzemieślnicze i regionalne prezentowane są na ponad 1000 kramów - z programem kulturalnym, bogatym w wydarzenia artystyczne.

S jak Europejskie Centrum Solidarności

ECS czyli Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o największym sukcesie obywatelskim Polski - zwycięstwie Solidarności. Misją Centrum jest zachowanie idei ruchu Solidarność. Ważne, by demokracja, społeczeństwo otwarte i kultura dialogu zachowały swoją atrakcyjność i aktualność.

K jak Katedra Oliwska

Katedra Oliwska w Gdańsku jest to kościół pw. Trójcy Świętej oraz św. Bernarda. Zlokalizowany jest w dzielnicy Oliwa na ulicy Bpa. Edmunda Nowickiego 5. Katedra Oliwska to jedna z pereł architektonicznych na skale europejską. Od momentu powstania pierwszej romańskiej kaplicy do świątyni, która dzisiaj dumnie „rysuje” swoimi szpiczastymi hełmami niebo minęły setki lat. Obecnie jest to najstarszy kościół w Gdańsku i najdłuższy kościół w Polsce.

Dlatego …we LOVE Gdańsk

To wszystko właśnie sprawia, że nasza miłość do Gdańska będziemy celebrować przez cały wrzesień w postaci promocji na produkty związane z tym miastem. Zaglądaj na naszego bloga. Co miesiąc promujemy inne mapy miast.

Zobacz produkty z mapą Gdańska

Mapę Gdańska możesz też zamówić w wersji z zaznaczeniem. Zobacz jak świetnie nadają się na prezent nasze personalizowane mapy.

A co jeśli kochasz inne miasto? Nic straconego. Co miesiąc wybieramy nowe miasto miesiąca. Naszą gwiazdą były już Katowice i Warszawa. Jakie miasto będzie następne? Śledź nasz blog, obserwuj nas na facebooku i instagramie i bądź na bieżąco.