warszawa

Warszawa da się lubić

Warszawa – miasto, które można kochać i nienawidzić. Dla jednych zurbanizowana, przepełniona ludźmi aglomeracja. Dla innych mekka kultury, mnóstwo możliwości rozwojowych. Tak czy siak obok tego miasta nie można przejść obojętnie. Dlatego październik jest miesiącem, któremu patronuje stolica Polski.

Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie – must see

 

Jest mnóstwo punktów na mapie Warszawy, które należy odwiedzić, żeby poczuć atmosferę tego miasta. Według naszej oceny za takie można uznać Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki Królewskie.

 

Pałać Kultury i Nauki to najwyższy i najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie. Widać go z niemal każdego miejsca w stolicy. Warto zwrócić uwagę na socrealistyczne rzeźby umieszczone w niszach fasady pałacu. Każda z nich symbolizuje inną dziedzinę nauki, sztuki, techniki lub kultury.

 

Z kolei Łazienki Królewskie to niesamowity, rozległy park i ukochane miejsce warszawiaków na długie spacery.  Latem można rozkoszować oczy cudami natury oraz zasłuchać się w muzyce Chopina.

 

 

Dzielnice Warszawy – do wyboru do koloru

 

Bemowo, Mokotów, Targówek, Wola…co dzielnica to obyczaj. Wszystkie dzielnice różnią się swoim charakterem, ale jedno co łączy to z pewnością niesamowita historia.  Warto wybrać się również na warszawską Pragę, uchodzącą za najbardziej autentyczną część miasta.

 

Każdą z tych dzielnic możesz mieć w przestrzeni swoich czterech ścian, a to za sprawą naszych plakatów dzielnic Warszawy. To Ty decydujesz, w jakiej kombinacji zestawisz swoje ulubione zakątki Warszawy. Będąc mieszkańcem Śródmieścia możesz budzić się z widokiem na Pragę czy Bielany.

 

Płynie Wisła płynie…

 

Znacie powiedzenie "Wszystkie miasta leżą nad rzekami, Warszawa nad Wisłą kuca".  I to jest zgodne z prawdą. Latem życie toczy się nad Wisłą. Tam znajduje się również najsłynniejszy pomnik Syreny.  Na wysokości Centrum Nauki Kopernik cumują też dwie pływające barki-restauracje. Po drugiej stronie Wisły obok Stadionu Narodowego rozciąga się plaża nazywana popularnie Poniatówką.

 

Warszawa to miasto, które nie pozostawia obojętnym, wywołuje skrajne uczucia, ale tym samym  przyciąga coraz więcej zaciekawionych turystów. 

A co jeśli kochasz inne miasto? Nic straconego. Co miesiąc wybieramy nowe miasto miesiąca. Naszą gwiazdą były już Katowice i Gdańsk. Jakie miasto będzie następne? Śledź nasz blog, obserwuj nas na facebooku i instagramie i bądź na bieżąco.