warszawa

Warszawa da się lubić

Warszawa – miasto, które można kochać i nienawidzić. Dla jednych zurbanizowana, przepełniona ludźmi aglomeracja. Dla innych mekka kultury, mnóstwo możliwości rozwojowych. Tak czy siak obok tego miasta nie można przejść obojętnie.

Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie – must see

 

Jest mnóstwo punktów na mapie Warszawy, które należy odwiedzić, żeby poczuć atmosferę tego miasta. Według naszej oceny za takie można uznać Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki Królewskie.

 

Pałać Kultury i Nauki to najwyższy i najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie. Widać go z niemal każdego miejsca w stolicy. Warto zwrócić uwagę na socrealistyczne rzeźby umieszczone w niszach fasady pałacu. Każda z nich symbolizuje inną dziedzinę nauki, sztuki, techniki lub kultury.

 

Z kolei Łazienki Królewskie to niesamowity, rozległy park i ukochane miejsce warszawiaków na długie spacery.  Latem można rozkoszować oczy cudami natury oraz zasłuchać się w muzyce Chopina.

 

 

Dzielnice Warszawy – do wyboru do koloru

 

Bemowo, Mokotów, Targówek, Wola…co dzielnica to obyczaj. Wszystkie dzielnice różnią się swoim charakterem, ale jedno co łączy to z pewnością niesamowita historia.  Warto wybrać się również na warszawską Pragę, uchodzącą za najbardziej autentyczną część miasta.

 

Każdą z tych dzielnic możesz mieć w przestrzeni swoich czterech ścian, a to za sprawą naszych plakatów dzielnic Warszawy. To Ty decydujesz, w jakiej kombinacji zestawisz swoje ulubione zakątki Warszawy. Będąc mieszkańcem Śródmieścia możesz budzić się z widokiem na Pragę czy Bielany.

 

Płynie Wisła płynie…

 

Znacie powiedzenie "Wszystkie miasta leżą nad rzekami, Warszawa nad Wisłą kuca".  I to jest zgodne z prawdą. Latem życie toczy się nad Wisłą. Tam znajduje się również najsłynniejszy pomnik Syreny.  Na wysokości Centrum Nauki Kopernik cumują też dwie pływające barki-restauracje. Po drugiej stronie Wisły obok Stadionu Narodowego rozciąga się plaża nazywana popularnie Poniatówką.

 

Warszawa to miasto, które nie pozostawia obojętnym, wywołuje skrajne uczucia, ale tym samym  przyciąga coraz więcej zaciekawionych turystów. 

A co jeśli kochasz inne miasto? Nic straconego. Co miesiąc wybieramy nowe miasto miesiąca. Naszą gwiazdą były już Katowice i Gdańsk. Jakie miasto będzie następne? Śledź nasz blog, obserwuj nas na facebooku i instagramie i bądź na bieżąco.