Poznań – Koziołki i Święty Marcin

Poznań – Koziołki i Święty Marcin

Poznań to jedno z najpiękniejszych miast polskich. Stolica województwa wielkopolskiego obecnie jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Zapraszamy na spacer po poznańskich ulicach mając na uwadze minimalistyczny wizerunek ulic tak jak na naszych grafikach miast.

Koziołki i poznański hejnał

Podroż zaczniemy od poznańskiej Starówki . Tam w centralnym punkcie możemy spotkać dwa koziołki,  które trykają się przy dźwiękach hejnału. Starówka zachwyca pokaźną liczbą kamienic, które wprowadzają niesamowity klimat. Ciężko wyobrazić sobie Poznań bez tego charakterystycznego elementu.

A może na Maltę

Sztuczny zbiornik wodny jest miejscem relaksu w sezonie letnim nie tylko dla Poznaniaków, ale i dla turystów. Jednak i sezon zimowy sprzyja wypoczynkowi w tym miejscu. A to za sprawą całorocznego toru saneczkowego i narciarskiego. Brzeg Malty po północnej stronie to przede wszystkim Termy Maltańskie – kompleks basenów i park wodny, którego cześć znajduje się na otwartej przestrzeni, z widokiem na jezioro. Ten element w postaci małej plamki umiejscawiamy na grafice miasta.

Szneka z glancem a może pyry z gzikiem

Poznań słynie również z gwary. Przyjezdni czasem mają problem, żeby zrozumieć, dlaczego tutejsze określenia tak bardzo odbiegają od mowy potocznej w innych częściach Polski. Jeśli w cukierni, sprzedawca zaproponuje nam Senekę z glancem, to nie znaczy, że nas obraził, ale właśnie częstuje nas drożdżówką z lukrem. A w barze mlecznym ze smakiem będziemy zajadać pyry z gzikiem, czyli ziemniaki z twarogiem.

Poznański Okrąglak ma już 65 lat!

Jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w Poznaniu obchodzi właśnie 65 lat. Dziewięciopiętrowy budynek w kształcie walca przy ulicy Mielżyńskiego stanowi ciekawy element poznańskiego krajobrazu. Symbol miasta został otwarty w 1955. Zaprojektował go Marek Leykam. W czasach PRL-u pełnił rolę domu towarowego. Dziś natomiast to symbol  minionych dekad, które dla Poznaniaków mają wymiar sentymentalny.

Ulica Św. Marcina

Przy ul. Świętego Marcina mieści się budynek z charakterystycznymi oknami - przykład modernizmu. Zaprojektowany przez architektów Jerzego Liśniewicza i Henryka Grochulskiego. Sama ulica Świętego Marcina to przekrój wszystkich możliwych stylów architektonicznych od gotyku po współczesny.  Znane są również rogale świętomarcińskie (z nadzieniem z białego maku), które są przysmakiem nie tylko mieszkańców Poznania, ale i również wszystkich osób, które nie przejdą obojętnie obok słodkości.

Jeśli Poznań to miasto, w którym mieszkasz, prowadzisz firmę lub zwyczajnie je lubisz, nasze grafiki nawiązujące do jego infrastruktury mogą przypaść Ci do gustu. Mapę Poznania przedstawiliśmy w formie minimalistycznego planu. Możemy ją dostarczyć jako plakat lub fototapetę. Tę polecamy zwłaszcza do firm i biur, które swoją działalność ściśle wiążą z lokalnym rynkiem Poznania i chcą w oryginalny sposób zaakcentować ten biznesowy akspekt w swojej przestrzeni komercyjnej. Fototapeta z mapą Poznania wprowadzi do biura nowoczesny i zaskakujący efekt.