Wrocław – miasto największej liczby krasnoludków

Wrocław – miasto największej liczby krasnoludków

Wroclove

We Wrocławiu znajduje się drugi co do wielkości rynek w Polsce. Pierwsze miejsce należy do Krakowa. Warto wspomnieć, że Wrocław był Europejską Stolicą Kultury 2016. Przy rogu ulicy Staromłyńskiej i ulicy świętej Jadwigi znajdują się kamieniczki Pod Królem Salomonem oraz Pod Okiem Opatrzności – warto na nie zwrócić szczególną uwagę podczas pobytu we Wrocławiu.

Sięgaj coraz wyżej 

W stolicy województwa dolnośląskiego to bardzo możliwe. A to za sprawą Sky Tower najwyższego budynku w Polsce, który liczy 212 metrów. Wraz z dwoma innymi budynkami należy do kompleksu mieszkalnego, biurowego, handlowo-usługowego i rekreacyjnego we Wrocławiu. Podczas pobytu we Wrocławiu warto wybrać się 49. Piętro – miejsce obowiązkowe dla wszystkich miłośników fantastycznych widoków.

A może jednak Panorama Racławicka

We Wrocławiu znajduje się również Panorama Racławicka. Jest to obraz przedstawiający bitwę pod Racławicami, w której uczestnicy Insurekcji pod wodzą Tadeusza Kościuszki pokonali Rosjan. Obraz wystawiany jest w specjalnie zbudowanej rotundzie - muzeum Panorama Racławicka we Wrocławiu.

Hey Joe

Jimi Hendrix byłby dumny, że tak duża liczba osób gra jego przebój w tak pięknych okoliczności przyrody. Otóż gitarzyści z całej polski co roku biją rekord Guinnessa na wrocławskim rynku. 1 maja rozbrzmiewa utwór „Hey Joe” największego wirtuoza gitary, wspomnianego Hendrixa. Ta tradycja trwa od 1997. Obecnie rekord wynosi 7423 gitarzystów.

Krasnoludki na każdym kroku

Wrocław nie tylko słynie z dużej liczby mostów, ale i również dość przyzwoitej liczby figurek krasnoludków. Otóż jest ich 120. Zaczęto je ustawiać od 2001 roku i konsekwentnie wypełniają miasto do dnia dzisiejszego. 

Jeśli Wrocław jest bliski Twemu sercu chociażby ze względu na krasnoludki, w Goorska mamy dla ciebie wizerunek tego miasta w postaci minimalistycznej mapy. Jeśli chcesz symbolicznie zaakcentować emocjonalny związek z miastem, proponujemy plakat z mapą Wrocławia. Natomiast dla tych, którzy nie boją się mocniejszych akcentów i zgodzą się ze stwierdzeniem, że duża grafika z mapą to duży efekt, proponujemy tapetę z planem Wrocławia. Stworzymy indywidualny projekt w dowolnej kolorystyce. Do salonu i sypialni polecamy jasne, stonowane kolory, a do biura, restauracji czy apartamentu na wynajem najlepsza będzie kontrastowa fototapeta z planem Wrocławia, który wprowadzi nieco ekspresji do wnętrza.